“Güvende Hissetmeye Değersiniz”
Hakkımızda
1969’dan bu yana…

1969 yılında Sayın Süleyman Yelken tarafından kuruldu. İlk kuruluş yıllarında piyasa için sac parça (saç tarağı, tırnak makası vb. ) üretimi ile faaliyetlerini yürütmüştür. 80 ‘li yıllarda Bosch Profilo firmasına tedarikçi olarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. Bu dönemde çamaşır makinesi sac aksamları, buzdolabı sacı ve tel aksamları, fırın sacı ve tel aksamları üretimi ile uzun yıllar tedarikçiliğini ve büyümesini başarı ile sürdürmüştür.

Gücünü Yelken Group Ailesinden alıyor.

1969’dan beri misyonumuz, hedefimiz ve değerlerimiz bu şirketi şekillendirdi ve sarsılmaz müşteri odaklı kaliteli üretimler sunmaya devam etmemizi sağladı.

Yelken grubun çatısı altında, kaliteli ve sürdürülebilir çözümler üreten markalar Fornax, İto Kilit, Dorpen, Rotex.

Yelken Group’u daha yakından tanımak için;

www.yelken.com.tr
Rakamlarla Şirketimiz
  • 53 Yıllık Deneyim
  • 450 Çalışan
  • 14 Montaj Sahası
  • 4520 Ürün Çeşidi
  • 65 Ülkeye İhracat
  • 24.000 m2 Üretim alanı
PVC Kapı ve Pencere Aksesuarları Sektörü

1990 yılında YELKEN MADENİ EŞYA SAN.TİC.LTD. olarak kuruluşunu gerçekleştiren firmamız, 90’lı yılların başında PVC Kapı ve Pencere Aksesuarları sektöründe de faaliyetlerine başlamış, aynı dönemde otomotiv sektörü için fren sistemleri sac aksamı tedarikçiliğinİ yapmıştır.

Sektörün Öncüsü

Bu amaçla ispanyolet üretim hattı, montaj hattı, kapı-pencere kolu ve diğer aksesuarlar ile ilgili tezgah ve ekipman yatırımlarını arttırmıştır. Faaliyetlerinde kaliteli ürün ve mutlak müşteri memnuniyetini ilke olarak benimseyen firmamız, PVC Kapı Pencere aksesuarları sektöründe de hızlı bir büyüme gerçekleştirmiş ve sektörün öncü firmalarından biri durumuna gelmiştir.

Standardizasyon ve AR-GE

2006 yılı itibarı ile YELKEN KALIP A.Ş. olarak ticari yapısını değiştirerek faaliyetlerini sürdüren firmamız, 2007 yılı itibarı ile ISO 9001:2000 Kalite Belgesini alarak organizasyon ve faaliyetlerindeki kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti hedeflerini üst seviyeye taşımıştır. Sektörde öncü marka olma hedefiyle standardizasyon ve AR-GE çalışmalarına ağırlık verilmekle beraber insan kaynakları değerlendirmeleri ve eğitim faaliyetlerini ön planda tutmaktadır.

Bize Ulaşın